Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :25.04.2014-06:00 Tarihi :25.04.2014
Bitiş :26.04.2014-06:00 No :343
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; öğleden sonra ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyılarında kuzeydoğu, öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güneyi ile Isparta ve Afyonkarahisar çevrelerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
İSTANBUL Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 21
TEKİRDAĞ Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
YALOVA Parçalı bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı 20
EGE İç kesimleri ile zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
IZMIR Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
MUĞLA Parçalı bulutlu 22
USAK Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
AKDENİZ Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Isparta çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
ADANA Parçalı bulutlu 33
ANTALYA Parçalı bulutlu 24
ISPARTA Parçalı bulutlu 22
MERSİN Parçalı bulutlu 27
İÇ ANADOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
ESKISEHIR Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
KIRIKKALE Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GIRESUN Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
ORDU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimlerinin, öğleden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ELAZIG Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
GAZIANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28
SANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 30
DENİZLERDE HAVA
Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusunda 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m, Orta Karadeniz 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinde yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam kuzeyi 3 ila 5, Güney Ege'de; güneybatıdan 2 ila 4, öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güneyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de; kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5, akşam batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5m,yarın 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

26

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51