Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :21.10.2014-06:00 Tarihi :21.10.2014
Bitiş :22.10.2014-06:00 No :880
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güneydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Şırnak çevrelerinin yağmurlu, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde yurdun iç kesimlerinde sis, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey, akşam saatlerinden sonra ülke genelinde güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde güney ve doğu kesimlerinde yer yer sis bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Az bulutlu ve açık 25
BURSA Az bulutlu ve açık 24
İSTANBUL Az bulutlu ve açık 19
YALOVA Az bulutlu ve açık 22
EGE Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.
A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık 18
AYDIN Az bulutlu ve açık 27
İZMİR Az bulutlu ve açık 24
USAK Az bulutlu ve açık 21
AKDENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.
ADANA Az bulutlu ve açık 26
ANTALYA Az bulutlu ve açık 28
ISPARTA Az bulutlu ve açık 20
OSMANİYE Az bulutlu ve açık 26
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık 18
KARAMAN Az bulutlu ve açık 17
KIRIKKALE Az bulutlu ve açık 19
KONYA Az bulutlu ve açık 18
BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.
BARTIN Az bulutlu ve açık 21
BOLU Az bulutlu ve açık 20
DÜZCE Az bulutlu ve açık 21
ZONGULDAK Az bulutlu ve açık 20
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA Parçalı ve az bulutlu 21
GIRESUN Parçalı ve az bulutlu 19
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 21
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 19
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, güney kesimleri yer yer çok bulutlu; Şırnak çevrelerinin yağmur, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde bu sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 13
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 18
MUS Parçalı ve az bulutlu 16
VAN Parçalı, güney kesimleri yer yer çok bulutlu 11
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde batı kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.
BATMAN Parçalı ve az bulutlu 20
DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 22
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 21
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 24
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, gece batısı 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam tamamı güneybatıdan 3 ila 5, gece 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, gece güneybatıdan 2 ila 4, gece güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m gece 2,0m Görüş: iyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, batısı akşam güneydoğudan, doğu kıyıları sabah ve gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

22

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51