Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :19.12.2014-18:00 Tarihi :19.12.2014
Bitiş :20.12.2014-18:00 No :1059
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kastamonu, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Erzurum, Ağrı, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Anadolu' da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR :Güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimler ile Akdeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
UYARILAR
SİS HADİSESİ UYARISI: Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
CANAKKALE Parçalı bulutlu 6 14
EDIRNE Parçalı bulutlu 4 10
ISTANBUL Parçalı bulutlu 7 14
KIRKLARELI Parçalı bulutlu 3 12
EGE Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 1 9
AYDIN Parçalı bulutlu 7 17
DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 5 14
IZMIR Parçalı bulutlu 7 15
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu 9 18
ANTALYA Parçalı bulutlu 10 19
BURDUR Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 3 11
MERSIN Parçalı bulutlu 12 19
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 2 8
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 1 8
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinde Akşehir çevreleri yağmurlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 1 8
SIVAS Çok bulutlu ve bu akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu -1 6
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Kastamonu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 1 11
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 3 13
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 1 11
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 5 12
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
GIRESUN Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı 8 14
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı 8 14
TOKAT Parçalı bulutlu 1 10
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı 9 14
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batı kesimlerinin karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM Çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerinde kar yağışlı, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli -4 2
IGDIR Parçalı ve çok bulutlu -1 7
MALATYA Çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmurlu 2 7
VAN Parçalı ve çok bulutlu -2 5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile ilk saatlerde Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu bu akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 5 10
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 3 8
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 5 10
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu bu akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 6 12
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, gece sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in batısı yer yer pus ve sisli, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, yarın (Cumartesi) sabah doğusu güneyden 2 ila 4, zaman zaman 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam ilk saatlerde geneli kuzeybatıdan, gece doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; sis anında zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, gece ve yarın (Cumartesi) sabah yer yer pus ve sisli, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, akşam ilk saatlerde doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, sis anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, gece ve yarın (Cumartesi) sabah Kuzey Ege'nin kuzeyi yer yer pus ve sisli, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve güneybatıdan, akşam ilk saatler geneli kuzeydoğudan, gece güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam ilk saatlerde 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, akşam ilk saatlerde güneyi 2,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Cumartesi) öğlen güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51